ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInteligentne sieci
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE

Inteligentne liczniki jako narzędzie technologii informacyjnej w elektroenergetyce
11.10.2017r. 05:26

Wojciech Drożdż, Sławomir Wiśniewski - Enea Operator Sp. z o.o., Poznań ("Rynek Energii Elektrycznej. Rozwój i eksploatacja". Politechnika Lubelska)
Licznik energii elektrycznej to punkt styczny między odbiorcą, a dostawcą energii. Jakość tego urządzenia i jego funkcjonalności z jednej strony powodują większą świadomość klienta o pobieraniu energii elektrycznej, a z drugiej strony dostawca wie ile tej energii wytworzyć, żeby zaspokoić potrzeby klienta. Rozwój licznika energii elektrycznej, w tym dostosowanie jego właściwości do wymogów Unii Europejskiej dotyczących efektywności energetycznej oraz proces zastępowania w Polsce tradycyjnych liczników energii elektrycznej ich inteligentnymi odpowiednikami przedstawione są w poniższym opracowaniu.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Ekon 12.10.2017r. 14:12
Panom energetykom (chyba dość młodym) polecam film Miś. Tam pokazano inkasenta który wystawiał fakturę CO MIESIĄC wg RZECZYWISTEGO zużycia. I polecam tekst o komputerach, który tam pada w dialogu. Przedstawianie liczników "inteligentnych" jako panaceum na zaliczki może wywołać śmiech. A tak w ogóle to w realu to nie licznik będą inteligentne tylko dobudowane systemy oszczędzania na instalacjach odbiorczych. Bo licznik cóż jego rola jest zaprezentować co się dzieje, a ograniczenie zużycia musi zrobić sterownik z zaworem (ogranicznikiem, odłącznikiem itp.). I ten może już być naprawdę inteligentny (zależy to na dziś oczywiście od zdolności przetwarzania nadmiaru informacji przez ludzi).
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: cytaty 16.10.2017r. 11:00
"a właściwie po co nam ten MIŚ?"
tę lekcje z filmu autorzy i nie tylko chyba przerobili i ... "stać ich"
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ekonomista 20.10.2017r. 13:57
A ile można w przeciętnym gospodarstwie domowym zaoszczędzić na energii elektrycznej rocznie - 10-20% przy rachunku 600zł rocznie? Jaki będzie okres zwrotu z inwestycji?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE