ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInteligentne sieci
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.04.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Dla wielu z nas dostępność Wi-Fi jest już codziennością. Bezprzewodowo dostarczane dane stały się towarem w naszym codziennym życiu, na równi z elektrycznością i oświetleniem. Wi-Fi jest wszędzie, mają je nasi sąsiedzi, jest obecne w sklepach, restauracjach, pociągach i na lotniskach. Wszyscy znamy i rozumiemy zalety i korzyści płynące z dostępności Wi-Fi, ale czym jest Li-Fi i dlaczego w niedalekiej przyszłości może stać się tak istotne? Po odpowiedzi udajemy się na łamy magazynu LUX
17.04.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Polscy dostawcy nowoczesnych technologii dla energetyki, spółki Apator oraz Griffin Group Energy podpisały porozumienie dotyczące współpracy w zakresie opracowania, wdrożenia do produkcji i dostaw na rynek krajowy oraz europejski polskiego, inteligentnego licznika nowej generacji pracującego w technologii OSGP.
17.04.2021r. 07:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Na wykorzystanie technologii LTE 450 MHz w polskiej energetyce miały niewątpliwie wpływ trzy kluczowe wydarzenia: rezygnacja Orange z pasma 450 MHz, nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego w zakresie rezerwacji częstotliwości oraz przydzielenie pasma 450 MHz dla PGE Systemy.
15.04.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Sejm w czwartek znowelizował przepisy Prawa energetycznego, które zakładają m.in. stworzenie CSIRE, czyli centralnego systemu informacji rynku energii oraz wprowadza harmonogram montażu tzw. inteligentnych liczników.
11.04.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Po wydaniu w marcu br. przez komitet inwestycyjny PGE zgody na stworzenie przez spółkę w ciągu 4 lat specjalnego telekomu dla energetyki, który ma zostać zrealizowany w oparciu o technologię LTE z wykorzystaniem częstotliwości 450 MHz, odżyły dyskusje, może nie tak burzliwe jak w roku 2018, dotyczące wyboru technologii systemu łączności krytycznej. Sprawa wydaje się jednak zamknięta i od LTE450 nie ma już odwrotu.
25.03.2021r. 17:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Polenergia Dystrybucja, należąca do Grupy Polenergia, wdrożyła hybrydowy model zarządzania infrastrukturą IT. Jednocześnie stała się pierwszą firmą w Polsce, która korzysta z chmury na HPE GreenLake. Partnerem technologicznym Polenergii jest spółka Beyond.pl, która odpowiada za doradztwo infrastrukturalne oraz kompleksową obsługę kolokacyjną i chmurową.
22.03.2021r. 19:29

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Samsung poinformował, że wygrał zorganizowany przez japońskiego operatora telekomunikacyjnego NTT Docomo przetarg na dostawę infrastruktury koniecznej do uruchomienia sieci komórkowej w standardzie 5G - czytamy w serwisie "pb.pl".
21.03.2021r. 07:46

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ministrowie reprezentujący państwa członkowskie UE podpisali w piątek trzy deklaracje mające przyspieszyć zieloną i cyfrową transformację Europy oraz przyczynić się do realizacji wizji i celów cyfrowej dekady Europy.
16.03.2021r. 05:58

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zasoby Prometheusa, jednego z najszybszych superkomputerów w Polsce, wykorzystano do udostępniania informacji satelitarnych o środowisku. Projekt Sat4Envi powstał przy współudziale Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH, który odpowiadał m.in. za opracowanie bazy danych satelitarnych oraz ich sprawne wyszukiwanie i udostępnianie.
13.03.2021r. 19:41

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Apple inwestuje w Niemczech ponad miliard euro, by stworzyć europejskie centrum projektowania czipów. Będzie tu pracować część zespołu Apple Cellular. To tu powstanie autorski modem 5G Apple, który trafi następnie do iPhone'ów i rozwiązania dla nadchodzącej sieci 6G.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE