ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInteligentne sieci
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podkarpackie/ Ponad 7 mln zł na przebudowę węzłów cieplnych
25.05.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ponad 7 mln zł kosztować będzie przebudowa węzłów cieplnych na terenie Łańcuta i Rzeszowa. Dzięki inwestycji możliwe będzie wykorzystanie ciepła sieciowego na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody w 39 budynkach na terenie tych dwóch miast.
We wtorek w siedzibie biura stowarzyszenia Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego (ROF) podpisana została umowa w tej sprawie. W ramach projektu zaprojektowane i uruchomione będą węzły cieplne w budynkach wielo- i jednorodzinnych na terenie Łańcuta i Rzeszowa. Zlikwidowane będą również piecyki gazowe do podgrzewania ciepłej wody.

Jak podkreślił pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak, dzięki inwestycji mieszkańcy przejdą z indywidualnych źródeł ciepła na tak zwane ciepło systemowe. "To dosyć istotny krok w walce o poprawę jakości powietrza w naszym regionie" - dodał.

Burmistrz Łańcuta Rafał Kumek dodał, że każde miasto powinno dążyć do tego, by jak najwięcej mieszkań korzystało z ciepła systemowego.
Wartość inwestycji wynosi ponad 7 mln zł, z czego 5,5 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020. Inwestycję będzie realizować wybrana w postępowaniu przetargowym rzeszowska firma Termores.

ROF, który swoim zasięgiem obejmuje 10 gmin wokół Rzeszowa, prowadzi również nabór wniosków na wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe tzw. kopciuchów na kotły kondensacyjne na gaz i biomasę. Dofinansowanie może wynieść do 85 proc. kosztów. Wnioski można składać do 30 czerwca br.

ENERGETYKA - najpopularniejszy dział w naszym portalu

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Kiedy termomodernizacja szkół 27.05.2021r. 06:31
czekam na informację wykonano termomodernizację 1000 szķół.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE