ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInteligentne sieci
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jakie koszty i korzyści z wdrożenia inteligentnego opomiarowania
21.07.2020r. 10:45

Koszty wdrożenia inteligentnego opomiarowania szacowane na 9 mld zł, korzyści dla firm 5,3 mld zł - napisano w analizie przygotowanej przez rząd na potrzeby procedowanej analizy prawa energetycznego.
"Z porównania nakładów wdrożenia smart meteringu w Polsce oszacowanych na kwotę ok. 9 mld zł z korzyściami dla samych tylko przedsiębiorstw sieciowych, które oszacowano na kwotę 5,3 mld zł (w uproszczonym rachunku: redukcja kosztów odczytu - 2,3 mld, odłożenie w czasie niektórych inwestycji mających zwiększyć przepustowość sieci elektroenergetycznej - 0,6 mld, redukcja różnic bilansowych obejmująca straty techniczne i handlowe - 2,4 mld) wynika, że nakłady jakie poniosą te przedsiębiorstwa przewyższą oczekiwane przez nie korzyści" - napisano.
"Należy również podkreślić, że korzyści wynikające z wprowadzenia inteligentnych systemów pomiarowych będą w skali całej gospodarki narodowej odczuwalne długofalowo, a nie tylko przez osiem kolejnych lat przyjętych do analizy opłacalności na potrzeby niniejszego opracowania" - dodano.

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Marek Amrozy 22.07.2020r. 16:41
Ciekawe czy autorzy tych obliczeń uwzględnili możliwość generowania dodatkowych przychodów dla OSD ze sprzedaży... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 22-07-2020r. 21:04 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: liczyk 03.08.2020r. 12:06
za wszystko płacą odbiorcy końcowi
i co oni z tego mają?
zysk sprzedawcy jest stratą kupującego
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE