ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInteligentne sieci
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Innogy Stoen Operator testuje liczniki z obsługą IoT
13.08.2019r. 11:55

O zainstalowaniu w Warszawie inteligentnych liczników energii elektrycznej wyposażonych w technologie podnoszące skuteczność zdalnych pomiarów oraz umożliwiającą obsługę dużej ilości urządzeń IoT (Internet of Things), poinformował Innogy Stoen Operator.
Jak informuje warszawski OSD, w stolicy zainstalowano 1,8 tys. liczników energii elektrycznej, które są wyposażone w moduły pozwalają na pracę naprzemiennie w dwóch technologiach - LTE-M oraz NB-IoT.

Działająca w oparciu o powszechnie dostępną sieć 4G, technologia - LTE-M oferuje większe możliwości niż rozwiązania stosowane obecnie - podkreśla spółka i zaznacza, że jej zastosowanie pozwala zwiększyć skuteczności zdalnych pomiarów zużycia energii do poziomu przekraczającego 95 proc. Daje to możliwość przyśpieszenia i uproszczenia procesu rozliczeniowego. Jednocześnie OSD podkreśla, że rozwiązania zastosowane w licznikach pozwalają na obsłużenie do miliona urządzeń IoT (Internet of Things) na kilometr kwadratowy.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu innogy Laboratory of Things, który został uruchomiony połowie 2018 roku. Jego zadaniem było opracowanie technologii, odpowiednio wyspecyfikowanej, a zarazem ekonomicznej zarówno w instalacji, jak i w użytkowaniu, na potrzeby komunikacji z licznikami energii elektrycznej. Rozwiązanie to miało wpłynąć na obniżenie kosztów operacyjnych w Innogy Stoen Operator, a jednocześnie wykorzystać możliwości, które daje Internet Rzeczy (IoT).

Jak poinformował Marcin Wilkowski, kierownik projektu pilotażowego w innogy Stoen Operator, teraz uczestnicy projektu przystępują do testowania wdrożonych rozwiązań .

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE