ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInteligentne sieci
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EDF zapłaci karę, bo zainstalował za mało inteligentnych liczników
25.06.2018r. 15:19

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, brytyjski oddział francuskiego koncernu energetycznego EDF musi zapłacić sporą karę, ponieważ na czas nie zrealizował założonej liczby instalacji inteligentnych liczników.
Brytyjski regulator rynku energetycznego Ofgem nałożył na EDF karę w wysokości 350 tys. funtów za niezrealizowanie ubiegłorocznego celu montażu określonego wolumenu inteligentnych liczników.

Z wywiązaniem się z planu EDF spóźnił się o miesiąc, to jednak nie uchroniło go od nałożenia kary finansowej.

Ofgem informuje, że działający na brytyjskim rynku energetycznym dostawcy energii muszą instalować co roku określoną liczbę inteligentnych liczników, a do marca br. zamontowali już 11 milionów takich urządzeń.
Zgodnie z brytyjskim prawem duzi dostawcy energii, posiadający ponad 250 tys. klientów, muszą co roku przedstawiać plany wymiany liczników. Te plany nie są jednak podawane do publicznej wiadomości.

Wiadomo, że pieniądze z opłaty wniesionej przez EDF trafią do powołanego przez Ofgem funduszu tzw. Energy Savings Trust, z którego finansowane są m.in. innowacje w obszarze obsługi odbiorców energii, które mają służyć poprawie efektywności energetycznej.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: PB 05.07.2018r. 15:08
Koszmar. Odbiorcy czekali na inteligentne liczniki (bo te nieinteligentne nie spełniają ich oczekiwań)czy tylko o... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE