ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInteligentne sieci
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron Dystrybucja wezwał Comarch i Apator Rector do zapłaty około 30,2 mln zł kary
24.10.2017r. 18:51

Konsorcjum, którego liderem jest Comarch, z udziałem Apator Rector, otrzymało od Tauron Dystrybucja wezwanie do solidarnej zapłaty kary w łącznej wysokości około 30,2 mln zł - poinformowały Apator i Comarch w komunikatach.
Kary powstały w związku ze zwłoką w realizacji umowy na wykonanie i wdrożenie Systemu Zarządzania Majątkiem Sieciowym. Umowa realizowana jest przez czterech konsorcjantów i została zawarta 15 czerwca 2012 r.

Apator i Comarch oceniają, że wezwanie do zapłaty kary umownej jest niezasadne.
Apator podał, że na koniec 2016 r. w spółce Apator Rector sp. z.o.o. zawiązana została rezerwa, która adekwatnie odzwierciedla zasadny poziom kary, z kolei w ocenie Comarchu nie istnieje aktualnie konieczność zawiązania rezerwy na potencjalne roszczenia.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: PB 08.02.2018r. 14:10
Zapłacili?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE